طریقه نصب حافظه ssd

آموزش طریقه نصب حافظه SSD

توسط در 6ام اردیبهشت, 1401 منتشر شد0,3 min read

آموزش طریقه نصب حافظه SSD

همراهان آی تی مگ، سلام؛ امروزه توقع کاربران از پردازش و سرعت سیستم های کامپیوتری بالارفته و همه ی ما دنبال افزایش سرعت سیستم های خود و سرعت دادن به پردازش های سیستمی هستیم؛ یکی از مرسوم ترین و موثرترین روش های موجود در حال حاضر استفاده از حافظه SSD می باشد که با تکنولوژی پیشرفته و فناوری بالایی که دارند سرعت سیستم و پردازش های نرم افزاری مارا بسیار سرعت می بخشند و در مدل ها و ظرفیت های گوناگون در دسترس ما هستند.

اس اس دی یک حافظه جامد است که روز به روز با تنوع ظرفیتی و سرعتی بسیار گوناگون توسط برندهای مختلف تولید و عرضه می شوند. در این مقاله آموزشی به نحوه نصب حافظه SSD در کامپیوتر رومیزی خواهیم پرداخت.

– مرحله اول نصب حافظه SSD

در ابتدا مانند تصویر سیستم و کامپیوتر خود را خاموش کنید و کابل برق یا به اصطلاح پاور آن را از کیس به طور کامل جدا کنید. این کار جهت اطمینان از صدمه ندیدن حافظه SSD شما در طی فرآیند نصب و راه اندازی است.

خاموش کردن سیستم

– مرحله دوم:

از کابل های داخل کیس و سیستم خود یک کابل مانند تصویر زیر به اسم کابل جریان یا SATA را پیدا کنید و آن را به آرامی به حافظه SSD خود متصل کنید.

توجه* یک سر دیگر کابل جریان شما باید به مادربورد شما متصل باشد.

اتصال کابل SATA

– مرحله سوم:

در این مرحله کابل برق گرفته شده را به حافظه SSD مانند تصویر زیر متصل می کنیم. دقت کنید جهت اتصال درست باشد تا SSD شما صدمه نبیند.

اتصال کابل برق

 

– مرحله چهارم:

با استفاده از براکت مخصوص حافظه SSD  که تهیه کرده اید مانند تصویر زیر براکت را درون کیس نصب کنید و حافظه SSD خود را در آن قرار دهید.

توجه* (دقت کنید بیش از حد پیچ ها را سفت نکنید که حافظه SSD شما صدمه نبیند)

نصب SSD بر روی براکت

 

– مرحله پنجم:

پس از نصب حافظه SSD و اتصال کابل های لازم به آن وارد بخش نرم افزاری آن خواهیم شد. حال کافی است سیستم خود را روشن کنید و با بایوس سیستم خود حافظه SSD خود را برای بوت سیستم انتخاب کنید. و در نهایت سیستم شما با سرعت عالی قابل استفاده و لذت بردن است.

 

جمع بندی

امیدواریم مطالب گفته شده برای شما عزیزان کاملا مفید واقع شده باشد و نهایت استفاده را از این مقاله آی تی مگ برده باشید! درصورت داشتن هر سوالی برای نصب SSD بر روی سیستم یا لپ تاپ خود در قسمت کامنت ها سوال خود را بگذارید تا پشتیبان های آی تی مگ در اسرع فرصت به سوال شما پاسخ دهند.

 

جهت سفارش و خرید انواع حافظه های SSD با قیمت های عمده و گارانتی معتبر به وبسایت آی تی پاژ مراجعه کنید.

نوشته شده توسط: علیخانی

دیدگاه خود را بنویسید