جلوگیری از سوختن فلش

روش های جلوگیری از سوختن فلش مموری

توسط در 6ام دی, 1400 منتشر شد0,2 min read

امروزه فلش ها به یکی از ابزار های جدا نشدنی زندگی ما تبدیل شده‌اند که برای ذخیره سازی اطلاعات از آن استفاده می‌کنیم. یکی از دغدغه های همه سوختن فلش مموری بوده و هست. در این مقاله از آی تی مگ روش های جلوگیری از سوختن فلش مموری را برای شما معرفی خواهیم کرد.

  • هنگام وارد و خارج کردن فلش مموری به پورت فشار وارد نکنید

فلش مموری یک قطعه دیجیتالی می‌باشد و پورت آن دارای پایه های ریز می‌باشد که در اثر فشار صدمه می‌بیند و خراش در آن ایجاد می‌شود و ممکن است دردسرساز شود به همین منظور در زمان متصل کردن فلش مموری و خارج کردن آن از دستگاه باید دقت کنید و این کار را با آرامی انجام دهید.

جلوگیری از سوختن فلش

  • صبر داشته باشید

فلش مموری قطعه ای است که اطلاعات شما در آن با فرمت ها و انواع گوناگونی ذخیره شده است به همین منظور ممکن است مشکلات نرم افزاری و یا خطا در انتقال اطلاعات رخ دهد برای جلوگیری از این رویداد باید در هنگام کپی کردن و انتقال اطلاعات پس از کپی شدن کامل اطلاعات کمی صبر کنید تا خیالتان از انتقال اطلاعات کاملا راحت شود  مخصوصا زمانی که فایل های سنگین و آسیب پذیری را انتقال می‌دهید!

  • اصالت را بررسی کنید

یکی از عواملی که باید بررسی کنید اصالت برند فلش مموری هست تعداد برندهای قلابی بازار بسیار زیاد شده است برندهای متفرقه ای که بدون شرکت گارانتی و برچسب به فروش می رسند کیفیت ساخت نامطلوب و غیراستانداردی دارند و به همین علت باعث آسیب پذیری بیش از حد فلش مموری در اثر کوچکترین ضربه و اشکال نرم افزاری و حتی نوسان می شود.

جلوگیری از سوختن فلش

  • بعد از انتقال اطلاعات فلش را جدا کنید

فلش مموری نباید به صورت دائم متصل به دستگاه دیجیتالی باشد بهترین کار این است که زمانی که فلش مموری در حال استفاده نمی باشد از دستگاه جدا کنید و اجازه ندهید در هنگام روشن خاموش کردن دستگاه دیجیتال مانند تلوزیون و کامپیوتر و …. فلش به دستگاه متصل باشد چرا که بعد از مدتی بخاطر جریان برق و شوکی که به فلش وارد می شود آسیب می بیند.

  • Eject فراموش نشود

در هنگام خارج کردن فلش مموری از دستگاه حتما EJECT نرم افزاری را انجام دهید این کار به عمر مفید و سلامت فلش مموری کمک می‌کند و از روش های موثر در جلوگیری از سوختن فلش مموری می باشد.

  • اسکن فراموش نشود

زمان اتصال فلش خودتان به دستگاه های مختلف حتما قبل از باز کردن فلش در داخل دستگاه آن را اسکن کنید و یا از ویروسی نبودن دستگاه موردنظر مطمئن شوید بعضی از ویروس های سیستمی در هنگام اتصال به دستگاه به فلش شما در زمان انتقال اطلاعات سرایت می‌کنند و باعث خراب شدن اطلاعات و داده های داخل آن می‌شوند و حتی می‌توانند مشکلات جدی تری را ایجاد کنند.

جلوگیری از سوختن فلش

جمع بندی: 

طبق توضیحات داده شده در قسمت های قبلی و این نکته که فلش مموری یک قطعه دیجیتالی می باشد و علاوه بر توجه به سخت افزار و کیفیت آن باید به روش های استفاده از آن نیز دقت کرد پس می توان گفت که برای جلوگیری از سوختن فلش مموری و استفاده درست از عمر مفید آن باید ابتدا به اصالت برند کالا و خدمات آن و سپس به طریقه استفاده از آن در دراز مدت توجه بسیاری کرد.

امیدواریم مطالب گفته شده در آی تی مگ برای شما مفید واقع شده باشد. علاوه بر این شما می‌توانید انواع فلش های با کیفیت و دارای گارانتی معتبر را از فروشگاه اینترنتی آی تی پاژ مشاهده نمایید و در صورت تمایل اقدام به سفارش و خرید آنلاین از این فروشگاه نمایید

نوشته شده توسط: علیخانی

دیدگاه خود را بنویسید