برای افزایش طول عمر پاوربانک چه کنیم؟

توسط در 15ام آذر, 1401 منتشر شد0,2 min read

برای افزایش طول عمر پاوربانک چه کنیم؟

همانطور که میدانیم همه چیز نیاز به مراقبت دارد مثل پاوربانک یا همان شارژر همراه. برای بعضی از ما تاحالا پیش آمده است که کالایی با کیفیت را خریداری کرده ایم اما بعد از مدت کوتاهی از عملکرد و کیفیت آن راضی نبوده ایم! وقتی شما پاور بانکی را خریداری می کنید باید به یک سری نکات در مورد نگه داری آن توجه داشته باشید. همراه ما باشید تا به شما بگوییم برای افزایش طول عمر پاوربانک چه کنیم؟

افزایش طول عمر پاوربانک

از شارژرهای اصلی و با کیفیت جهت شارژ کردن پاوربانک استفاده کنید

چرا اصرار بر این است که از شارژرهای اصلی و با کیفیت جهت شارژ پاور بانک خود استفاده کنید؟ به این دلیل است که جریان و ولتاژ هر شارژر متفاوت است و احتمال آسیب رساندن و خراب کردن باتری پاوربانک زیاد است.

هنگام شارژ به آن دستگاهی را متصل نکنید

اگر دقت کرده باشید زمانی که شما درحالی که گوش تان به شارژ است و از آن استفاده می کنید داغ می شود. حال تصور کنید وقتی پاور بانک خود را به شارژر متصل کرده اید و همزمان نیز گوشی خود را به آن متصل می کنید باعث فشار آمدن به پاور بانک می شود و پاور بانک داغ می شود. و همانطور که می دانید گرما قاتل باطری ها می باشد و احتمال دارد وقتی داغ می شود دستگاه الکترونیکی که دارید منفجر شود. البته نمی توان گفت که این موضوع درست است اما پیشگیری همیشه بهترین گزینه بوده است.

افزایش طول عمر پاوربانک

پاوربانک را خنک نگه دارید

گرما اصلی ترین قاتل باطری ها و پاوربانک ها میباشد. اکثر پاور بانک ها دارای باتری لیتیومی می باشند، باتری های لیتیومی ساختار سلولی دارند و گرما و سرما بر روی آنها تاثیر میزارد و برای همین است که می گوییم تغییر در دما باعث خرابی باتری های پاور بانک می شود. سعی کنید پاور بانک خود را در دمای ثابت نگه دارید و در حال شارژ از آن استفاده نکنید. باتری ها دمای بین 5 تا 25 درجه را ترجیح می دهند.

هیچوقت شارژر همراه خود را کامل شارژ نکنید

یکی دیگر از رایج ترین اشتباهات کاربران که به شدت طول عمر پاور بانک را کاهش می دهد، استفاده از پاور بانک هنگام شارژ شدن است. احتمالا این توصیه را درباره استفاده از انواع گوشی های هوشمند هم شنیده اید که هنگام شارژ شدن گوشی از آن استفاده نکنید. زمانی که پاور بانک شما در حال شارژ شدن است، نباید همزمان استفاده یا بعبارتی همان تخلیه شارژ هم شود. پس توصیه می‌شود با رعایت این موارد به سادگی طول عمر دستگاه را افزایش دهید.

از انداختن یا پرتاب شارژر همراه خودداری کنید

پاوربانک و سایر اجزای شکننده داخل آن حاوی برد مدار است. همیشه مطمئن شوید که آن را با دقت حمل و جابجا کنید. آن را نیندازید یا پرتاب نکنید.

افزایش طول عمر پاوربانک

مراقب اشیا فلزی باشید

همیشه بهتر است مراقب باشید و مطمئن شوید که آنها هرگز در موقعیتی قرار نگیرند که اجسام فلزی در اطراف آن باشد. چون ممکن است باعث اتصال آن شود یا اینکه ممکن است توان خروجی پاوربانک را کاهش دهند. مخصوصا مواظب باشید که از کیف یا جعبه های فلزی برای نگهداری و حمل پاوربانک استفاده نکنید.

آن را شارژ کنید، حتی اگر به آن نیاز ندارید

گاهی برخی وسایل ما بدلیل وجود دستگاه های جایگزین یا بهتر، از چرخه استفاده خارج و فراموش می‌شوند. پاوربانک نیز از این قائله مستثنی نیست. برای اینکه پاور بانکی که خیلی وقت است استفاده نکرده اید را در شرایط کار خوب نگه دارید، باید حداکثر هر سه ماه یکبار آن را شارژ کنید.

نوشته شده توسط: علیخانی

دیدگاه خود را بنویسید